V semináři se opět uskutečnila Mikulášská besídka

Po dvouleté covidové pauze se ve středu 7. prosince odehrála v prostorách olomouckého kněžského semináře tradiční Mikulášská besídka. Bohoslovci a představení olomouckého kněžského semináře společně se studenty a představenými Teologického konviktu přivítali na půdě semináře vyučující a zaměstnance CMTF UP, ale také otce faráře a mentory, přátele semináře i otce biskupy moravské provincie. Přečtěte si níže dojmy jednoho z olomouckch seminaristů. 

Ještě chvíli před 17. hodinou seděli v kapli sv. Cyrila a Metoděje a trpělivě čekali na zahájení besídky dva lidé. „Letos to bude asi poskromnu,“ podotknul nejmenovaný. To ale netušil, že po schodech Salesiana už se blíží desítky hostů ze všech koutů Moravy. Do pár minut je kaple naplněná. Světla jsou zhaslá, svítí jen dvě svíce na adventním věnci. Přesně v 17 hodin začne z kůru znít adventní zpěv Rorate caeli. Poté, co se popáté zopakoval refrén, všichni společně vstoupili zpívanými nešporami do slavnosti Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu. Těmto nešporám předsedal administrátor olomoucké arcidiecéze Mons. Josef Nuzík.

Po skončení nešpor se „domácí i hosté“ přesunuli dál do budovy semináře (do části zvané Marianum), kde je studenti Teologického konviktu pobavili zábavnou scénkou. Posléze za hudebního doprovodu bohoslovců přešli účastníci besídky do jídelny, kde už byly připravené stoly pro společné slavení. Tam všechny účastníky čekalo, kromě dobrého občerstvení, také poněkud netradiční podání skladby Titanic nebo návštěva Mikuláše s andělem a čertem. Tato návštěva udělala radost nejen přítomným dětem. Bez úsměvu nezůstaly ani tváře dospělých. Ve výborné náladě ostatně všichni přítomní také odcházeli, neboť atmosféra oblíbené akce byla opravdu slavnostní a příjemná.

Výběr fotografií ze setkání naleznete v naší Fotogalerii.

Scroll to top