Seminaristé prožili týden v Dolomitech

Z horských štítů do údolí. I tak je možné ve zkratce popsat třetí zářijový týden, kteří bohoslovci olomouckého kněžského semináře s jejich představenými strávili v italských Dolomitech. Cílem pobytu byl především společně prožitý čas před začátkem semestru i seznámení s nově příchozími spolubratry. To vše uprostřed krásné přírody Jižního Tyrolska.

Základním táborem pro pobyt v Dolomitech se bohoslovcům stal Pastoračním dům Velehrad v italské vesničce San Martino, který má ve správě olomoucký kněžský seminář. Právě tam čerpali seminaristé po celý týden fyzickou i duchovní posilu. Každý den začínali společnou adorací, modlitbou ranních chval a mší svatou. Po snídani pak vyráželi na různá bližší i vzdálená místa podle jejich preferencí i aktuálních sil. Zpět na ubytování se vraceli v podvečerních hodinách.

Během týdne bohoslovci v menších skupinách navštívili velkou část nejznámějších míst v oblasti. Jen namátkou prošli téměř celé pohoří Cadini di Misurina, obdivovali krásné výhledy na hoře Monte Piana, navštívili několik horských jezer nebo známý Modřínový les, který je největší svého druhu v Evropě. Během pátečního dne vyrazili někteří na trasu kolem ikonických skalních štítů Tre Cime, další skupina zase dobyla vrchol Toffani di Rozes ve výšce 3225 metrů nad mořem.

Bohoslovci nechodili pouze po horách

V rámci odpočinkového programu prošli seminaristé během jednoho dopoledne cestu světla, která se nacházela přímo v místě ubytování. Dále navštívili cestu sv. Františka a v den svátku Povýšení sv. Kříže zase podnikli výpravu do Alta Badia ke kapličce La Crusc (Santa Croce), kde se zúčastnili adorace. V nedalekém Innichenu si prohlédli areál bývalého benediktinského opatství s kostelem sv. Kandida a Korbiniána i další památky. Někteří seminaristé využili také příležitost k zábavnější formě odpočinku a vyrazili na bobovou dráhu nebo do aquaparku.

Příjemně unavení, ale plní zážitků se o týden později vrátili bohoslovci zpět do olomouckého semináře, aby následující pondělí zahájili nový semestr účastí na tradičním Veni Sancte v kostele Panny Marie Sněžné.

Výběr fotografií z pobytu v Dolomitech naleznete v naší Fotogalerii.

Scroll to top