Ministrantský den

Celodenní setkání stovek ministrantů, mše svatá s otcem biskupem a odpolední dobrodružná hra. Možnost nahlédnout do kněžského semináře a setkat se s bohoslovci a dalšími ministranty z celé diecéze. I tak můžeme krátce popsat Ministrantský den, který se pravidelně koná v olomouckém Arcibiskupském kněžském semináři. Každý rok zveme k nám do semináře ministranty z jedné moravské diecéze.

Celodenní setkání organizují bohoslovci kněžského semináře ve spolupráci s dalšími dobrovolníky. Program obvykle začíná ráno a končí v odpoledních hodinách. Kromě společné mše svaté s otcem biskupem se můžete těšit především na setkání s kolegy od oltáře z celé diecéze a bohoslovci, velkou zážitkovou hru i výborný oběd. Na vítěze velké odpolední hry čeká ocenění. Na ministranty starší 16 let čeká speciální program. Účastníkům doporučujeme sportovní oblečení, svačinu a pití, pláštěnku a kartičku zdravotní pojišťovny. Ministrantské oblečení není potřeba.

Ministrantský den je organizačně náročná akce a neobejde se bez pomoci dobrovolníků. Bohoslovci uvítají pomoc všech zájemců starších 16 let. Bližší informace k pomoci zveřejňujeme vždy na této stránce společně společně s informacemi pro účastníky.