Biskup Cikrle přijal bohoslovce mezi kandidáty svěcení a udělil lektorát

Radostnou třetí říjnovou neděli prožili seminaristé s představenými v olomouckém Arcibiskupském kněžském semináři. Brněnský sídelní biskup Vojtěch Cikrle tam během mše svaté přijal dva bohoslovce mezi kandidáty svěcení, dalšímu seminaristovi udělil službu lektorátu.

Podzim v kněžském semináři bývá každoročně spojen s obřadem přijetí mezi kandidáty jáhenského a kněžského svěcení. Jedná se o událost, při které kandidáti vyjadřují rozhodnutí pokračovat ve formaci a přijmout svěcení.

Během dopolední mše svaté přijal brněnský otec biskup mezi kandidáty bohoslovce třetího ročníku Petra Hyánka z olomoucké arcidiecéze a Vojtěcha Buchtu z diecéze ostravsko-opavské. Radostnému okamžiku přihlíželi také rodinní příslušníci obou kandidátů.

Stejný den byl významný také pro seminaristu brněnské diecéze Tomáše Zámečníka. Studentovi bohosloví ze čtvrtého ročníku udělil biskup Cikrle službu lektorátu.

„Každý z nás je něčím obdarovaný a vy jste specificky obdarovaní ke službě druhým,“ pronesl během promluvy otec biskup. „Říkáte Bohu s důvěrou ano, chceme jít touto cestou a Ty nás veď,“ shrnul významný okamžik v životě seminaristů biskup a dodal, že se mají bohoslovci snažit přibližovat Kristu celým svým životem.

Výběr fotografií ze slavnostní mše svaté naleznete v naší Fotogalerii.

Scroll to top