VIR – postní

(další duchovní akce pro mladé muže)

 

 

 

 

VIR – Postní duchovní obnova
pro mladé muže od 17 do 35 let

  • možnost se připravit na velikonoční svátky
  • koná se o víkendu 8.-10.3.2019

 

Slovo VIR neoznačuje původce nakažlivé nemoci či zhoubný počítačový program, ani se nejedná o žádnou zkratku. Význam musíme hledat v latině, kde toto kratičké slůvko nese význam ‘muž’. A není náhodou, že je od něj odvozen také výraz ‘virtus’ neboli ‘ctnost’, tedy dobrá vlastnost, která šlechtí každého muže.

Různí lidé prožívají vztah k Bohu různými způsoby. Těmto způsobům, těmto cestám duchovního života, můžeme říkat ‘spiritualita’.

Nabízíme mladým mužům příležitost k prožívání a oživení duchovního života – víkendovou duchovní obnovu, takzvané rekolekce.

Program rekolekcí
Tyto rekolekce poskytují příležitost pro ztišení a setkání s Kristem, proto jejich program probíhá především v tichu. Má v něm své místo rozjímání nad Písmem, lectio divina, adorace, promluvy a podněty k osobnímu rozjímání a také příležitost k duchovnímu rozhovoru či svátosti smíření. Konkrétní program je představen při zahájení rekolekcí. Rekolekce začínají páteční večeří (asi v 18.00) a končí nedělním obědem (asi ve 12.00)

Pro koho jsou určeny
Zváni jsou všichni mladí muži od 17 do 35 let, kteří hledají cestu k prohloubení modlitby, ale nevědí, jak na to, a chtěli by udělat další krok. Ti, kdo jsou ochotni na krátký čas zanechat svých každodenních povinností, aby se mohli věnovat meditaci, modlitbě a duchovním věcem.

Ubytování a strava
Seminář zajistí vše potřebné. Nemusíš si brát spacák. Strava je zajištěna od páteční večeře do nedělního oběda.

Přihlašování
Přihlašování bude možné v lednu 2019. Kapacita je omezená, přihlašujte se, prosím, co nejdříve! Děkujeme!

Jak se k nám dostanete
Z hlavního nádraží tramvajemi 2, 4, 6 na zastávku Náměstí republiky. Budova semináře se nachází vedle kostela sv. Michala.

Další informace můžete získat zasláním dotazu na  projektvir@gmail.com