VIR – adventní

(další duchovní akce pro mladé muže)

 

 

VIR – Adventní duchovní obnova
pro mladé muže od 17 do 35 let

  • možnost se připravit na svátky Kristova narození
  • proběhne v adventu 2020

 

Slovo VIR neoznačuje původce nakažlivé nemoci či zhoubný počítačový program, ani se nejedná o žádnou zkratku. Význam musíme hledat v latině, kde toto kratičké slůvko nese význam ‘muž’. A není náhodou, že je od něj odvozen také výraz ‘virtus’ neboli ‘ctnost’, tedy dobrá vlastnost, která šlechtí každého muže.

 

Různí lidé prožívají vztah k Bohu různými způsoby. Těmto způsobům, těmto cestám duchovního života, můžeme říkat ‘spiritualita’.

 

Nabízíme mladým mužům příležitost k prožívání a oživení duchovního života – víkendovou duchovní obnovu, takzvané rekolekce.

 

Program rekolekcí
Tyto rekolekce poskytují příležitost pro ztišení a setkání s Kristem, proto jejich program probíhá především v tichu. Má v něm své místo rozjímání nad Písmem, lectio divina, adorace, promluvy a podněty k osobnímu rozjímání a také příležitost k duchovnímu rozhovoru či svátosti smíření. Konkrétní program je představen při zahájení rekolekcí. Rekolekce začínají páteční večeří (asi v 18.00) a končí nedělním obědem (asi ve 12.00)

 

Pro koho jsou určeny
Zváni jsou všichni mladí muži od 17 do 35 let, kteří hledají cestu k prohloubení modlitby, ale nevědí, jak na to, a chtěli by udělat další krok. Ti, kdo jsou ochotni na krátký čas zanechat svých každodenních povinností, aby se mohli věnovat meditaci, modlitbě a duchovním věcem.

 

Ubytování a strava
Seminář zajistí vše potřebné. Nemusíš si brát spacák. Strava je zajištěna od páteční večeře do nedělního oběda.

 

Přihlašování
Přihlašování bude možné na podzim 2020. Kapacita je omezená, přihlašujte se, prosím, co nejdříve! Děkujeme!

 

Jak se k nám dostanete
Z hlavního nádraží tramvajemi 2, 4, 6 na zastávku Náměstí republiky. Budova semináře se nachází vedle kostela sv. Michala.

 

Další informace můžete získat zasláním dotazu na projektvir@gmail.com