Ministrantský den

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA MINISTRANTSKÝ DEN JE MOŽNÉ JEN DO PÁTKU 26. DUBNA 2019 DO 10.00. PO TOMTO TERMÍNU NEBUDE MOŽNÉ ÚČASTNÍKY PŘIHLAŠOVAT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

Ahoj ministrante!

Možná jsi už slyšel, že každý třetí rok pořádají bohoslovci pro olomouckou arcidiecézi Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Letos se bude konat na státní svátek ve středu 1. května 2019. Těšit se můžeš na setkání s ministranty z celé olomoucké arcidiecéze, s bohoslovci a s otcem biskupem. Můžeš se také těšit na společné prožití mše svaté, velké zážitkové hry, výborný oběd. Samozřejmostí je ocenění pro vítěze velké zážitkové hry. Proto neváhej a přijeď! Taková akce nebývá každý rok. Program je připraven i pro ministranty od 16-ti let, takže můžeš vzít i svého staršího bráchu. Přihlašování najdeš níže.

Letošní téma je: „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium“ (Mk 16, 15).

Videopozvánka ke shlédnutí zde

Ministrantský den 2019 v AKS Olomouc

Důležité informace

Tato akce je určená pouze pro ministranty a ministrantky olomoucké arcidiecéze ve věku 6–25 let. Začátek je v 8:30 – do této doby se dostav na zápis do Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci. Ukončení bude přibližně v 16:00 v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Přijeď už ve sportovním oblečení, dále si vezmi láhev s pitím, pláštěnku a kartičku zdravotní pojišťovny. Ministrantské oblečení není potřeba. Kněží si vezmou červenou štolu. Akce se koná za každého počasí. V případě nepříznivých podmínek se Velká hra pro ministranty bude konat v budově kněžského semináře.

Program

* Příjezd od 7:45 do 8:30

* následuje zápis, rozdělení a program ve skupinkách

* v 10:00 je společná mše svatá s otcem biskupem v kostele Panny Marie Sněžné

* po mši začíná velká hra (během ní bude oběd)

* v 15:15 bude vyhodnocení a přibližně v 16:00 odjezd domů.

POZOR! Pro šestnáctileté a starší je připravený speciální program!

Přihlašování účastníků

Potřebovali bychom vědět, kolik vás přijede. Prosíme tedy o vyplnění přihlášky, která se zobrazí kliknutím na následující ikonu. Přihlašování se ukončí 23. dubna 2019. Tato přihláška slouží k přihlašování účastníků, kněží, jáhnů a doprovodu. Pro dobrovolníky je přihláška níže. Domluvte se, rodiče, s kněžími vašich farností, kdo z vás bude ministranty registrovat, aby nebyli zaregistrováni dvakrát. Rodiče nebo jiný doprovod (kněží budou mít možnost setkání s o. biskupem) mohou ve výjimečných případech doprovázet svého malého ministranta, ale jinak mají po zbytek času volno. Pro všechny registrované je zajištěn oběd.

Přihlásit se (za celou farnost)

POZOR! Prosíme přihlašujte se za celou farnost, nikoliv jako jednotlivci!

Přihlašování dobrovolníků

Nás, bohoslovců, v kněžském semináři je málo na tak velkou akci – potřebovali bychom vaši pomoc. Pokud by ses chtěl zapojit a je ti 16 let nebo více, přihlaš se prosím kliknutím na následující tlačítko. Pokud zrovna zjistíš že v ten den nemůžeš, ale chceš nějak pomoct, tak to prosím řekni svým kamarádům, kteří by nám chtěli pomoct.

Přihlásit se jako dobrovolník

Jak se k nám dostat

Pěšky: Z hlavního nádraží se dá do semináře dostat pěšky za cca 30 minut. Tuto variantu doporučujeme. Budova semináře se nachází vedle kostela sv. Michala.

 

Tramvají: Z hlavního nádraží se dá do semináře dostat těmito linkami:

* 2, 3, 4, 6 – vystup na zastávce Náměstí Republiky

* 1, 7 – vystup na zastávce Tržnice

* 5 – vystup na zastávce Šantovka

Autem: V areálu semináře ani v jeho blízkém okolí není možnost parkování!

 

Fotografie z předchozích ročníků

Ministrantský den ostravsko-opavské diecéze 2018

Ministrantský den olomoucké arcidiecéze 2016

 

Kontakt

Dominik Kovář, bohoslovec

mail: kovardom@seznam.cz

 

Arcibiskupský kněžský seminář

Žerotínovo nám. 605/2

779 00 Olomouc

www.knezskyseminar.cz