Akce

Kromě studia na teologické fakultě a povinností v semináři se bohoslovci podílejí na různých aktivitách v Olomouci či svých diecézích. Tady je přehled těch nejzajímavějších:

 ikona_vir_advent_bar

ikona_vir_pust_bar

ikona_via

 

Duchovní obnova VIR/VIA

Za tajemným označením se skrývají adventní a postní rekolekce pro mladé muže (VIR znamená latinsky muž) a prázdninové duchovní cvičení zaměřena na hledání životní cesty (VIA znamená latinsky cesta).

 Minifor

 

Minifor
Slovo minifor označuje doslova ministrantskou formaci. Jedná se o víkendová setkání během školního roku pro ministranty v brněnskéolomoucké i ostravsko-opavské diecézi. Kluci se mohou dozvědět nové zajímavosti, prožít hezké chvíle s novými kamarády. Díky těmto zkušenostem se mohou někteří z nich později podílet na vedení ministrantů ve svých farnostech.

 

ucednici

 

Ministrantský den
Každý rok v květnu se v olomouckém semináři pořádá ministrantský den (pokaždé pro kluky z jiné diecéze). Pro ministranty všech věkových kategorií jsou připraveny různé hry v semináři i v parku, prohlídka semináře, prohloubení znalostí či setkání se zajímavými hosty.

 baner-malý-návrh-Velehrad-1

 

Antiochia
Dalším prázdninovým počinem je Antiochia, která probíhá během velkých prázdnin ve vybraných farnostech v Čechách a na Moravě. Střídají se zde turnusy po dvou týdnech, kde se bohoslovci spolu s laiky snaží podchytit život ve vyhasínající farnosti.

 sv-hostyn

 

Pouť bohoslovců na Svatý Hostýn
Pouť bohoslovců za kněžská a řeholní povolání na Sv. Hostýn, na kterou jsou zváni i ostatní, se koná vždy první týden v květnu.

 Olejník

 

P. Josef Olejník

Kněz, hudebník, pedagog, významný skladatel liturgické hudby a znalec gregoriánského chorálu. Na jeho webu naleznete základní informace o osobnosti P. J. Olejníka a přehled jeho obsáhlého díla, již vydané publikace, audio i videoukázky nebo ukázky notových partitur.

 

seminar

 

Exercicie pro kněze
Pravidelné exercicie pro kněze v olomouckém semináři.

 

Ostatní aktivity
Bohoslovci také vedou několik vysokoškolských společenství pro studenty nejen z CMTF a angažují se v sociálních aktivitách v Olomouci nebo ve svých diecézích (návštěva hospice, věznice).

 

Ministranti olomoucké arcidiecéze
Další akce pro ministranty olomoucké arcidiecéze můžete sledovat na webu www.ministranti.info.

 

Fotogalerie
Fotografie z proběhlých akcí a dalších aktivit semináře si můžete prohlédnout ve fotogalerii.